Ο Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης και Υπουργός Οικονομίας και Ανάπτυξης κ. Γιάννης Δραγασάκης συναντήθηκε σήμερα με τον Δήμαρχο Ρόδου κ. Φώτη Χατζηδιάκο και τον βουλευτή Δωδεκανήσου κ. Ηλία Καματερό.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των δυο προτάσεων που έχει καταθέσει στην Ειδική Γραμματεία ΣΔΙΤ ο Δήμος Ρόδου και αφορούν α) την κατασκευή-μετεγκατάσταση 13 σχολικών μονάδων και β) την κατασκευή Ολοκληρωμένου Συστήματος Διαχείρισης Αποβλήτων.
Ο Αντιπρόεδρος ενημερώθηκε για τα προβλήματα στον τομέα της σχολικής στέγης και της διαχείρισης των αποβλήτων και δεσμεύτηκε για την ενεργοποίηση της διαδικασίας έγκρισης των δυο προτεινομένων έργων από την Διϋπουργική επιτροπή ΣΔΙΤ το αμέσως επόμενο διάστημα.
Επιπλέον, συζητήθηκε το θέμα της σύνδεσης του αεροδρομίου της Ρόδου με την περιμετρική οδό, η λύση του οποίου έχει δρομολογηθεί από το Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών.
Γιάννης Δραγασάκης - Yannis Dragasakis
4 ημέρες πριν
Η «μαύρη τρύπα» της μεταπολίτευσης: μαθήματα για το μέλλον
dragasakis.gr
Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
1 εβδομάδα πριν
Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
1 μήνας πριν
«Το διπλό καθήκον της Αριστεράς»
shorturl.at
Ομιλία σε εκδήλωση του Ινστιτούτου ΕΝΑ για την παρουσίαση του βιβλίου του Κώστα Ελευθερίου, Κρίση, κομματικό ...Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
1 μήνας πριν
Η κρίση του κομματικού συστήματος & η προοπτική της Αριστεράς
www.enainstitute.org
Mε αφορμή την κυκλοφορία του βιβλίου Κρίση, κομματικό σύστημα, Αριστερά. Κριτικά σημειώματα (εκδόσεις ΕΝΑ, 2024) ...Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
1 μήνας πριν
Η ανασύνθεση της Αριστεράς να γίνει υπόθεση της κοινωνίας
dragasakis.gr
Τα αποτελέσματα των ευρωεκλογών και κυρίως η θηριώδης, όπως ονομάστηκε, αποχή αναδεικνύουν το πρόβλημα εμπισ...Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
Latest Twetter Feeds
Could not authenticate you.
Newsletter